Skip to main content

GeoTraxx pomaga starszym osobom – akcja #PosiłekDlaSeniora

By 05/06/2020Zastosowania GeoTraxx

Czas pandemii sprawił, że życie najstarszych, najbardziej potrzebujących członków społeczeństwa stało się jeszcze trudniejsze. Jednak technologia i narzędzia informatyczne mogą wspierać akcje pomocowe. Dlatego za symboliczną złotówkę udostępniliśmy GeoTraxx – nasz system Field Service Management do planowania tras i dostaw – wszystkim służbom i organizacjom, zaangażowanym w walkę z koronawirusem. Korzysta z niego Grupa Warszawa, koordynatorzy akcji #PosiłekDlaSeniora.

Na czym polega akcja Posiłek Dla Seniora?

Akcja #PosiłekDlaSeniora rozpoczęła się w marcu 2020, zaraz po tym, jak stwierdzono w Polsce zwiększoną liczbę zachorowań na COVID-19. Seniorom, jako grupie społecznej najbardziej narażonej na zakażenie, zalecono pozostawanie w domu. Celem akcji, koordynowanej przez właścicieli warszawskich restauracji skupionych w Grupie Warszawa, było regularne dostarczanie starszym osobom zestawu zbilansowanych posiłków na cały dzień. Posiłki są fundowane przez społeczność portalu zrzutka.pl i dostarczane wskazanym przez organizacje charytatywne seniorom na terenie Warszawy i Wrocławia. Natomiast za ich rozwożenie odpowiada grupa wolontariuszy, wśród których są m.in. osoby znane z mediów i blogerzy.

Jak narzędzie GeoTraxx wspiera #PosiłekDlaSeniora?

Dzięki GeoTraxx znacznie skrócił się czas spędzony przez koordynatorów akcji na układaniu grafików i planowania tras dowozu, a jedzenie bez problemu trafia pod właściwe adresy.

GeoTraxx to rozwiązanie, które pomaga planować trasy. Aplikacja jest w pełni skalowalna i łatwo można ją dopasować zarówno do wymogów czysto biznesowych, jak i akcji społecznych. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie ważne jest sprawne zorganizowanie dostaw i zmniejszenie kosztów transportu.

W ramach wsparcia akcji, Globema nie tylko zaoferowała licencję na GeoTraxxa, ale również:

  • Opracowała koncepcję wdrożenia systemu na potrzeby akcji charytatywnej, a następnie skonfigurowała GeoTraxxa w środowisku klienta
  • Przeszkoliła osoby układające trasy z obsługi systemu
  • Uruchomiła dodatkowe funkcjonalności, dostosowane do specyfiki akcji.

Jesteśmy dumni, że nasza aplikacja jest wykorzystywana w szlachetnym celu. Tym bardziej, że #PosiłekDlaSeniora to podwójna szansa na pomoc: służy on seniorom, ale także daje pracę pracownikom gastronomii.

Akcja będzie kontynuowana, ponieważ – mimo stopniowego cofania obostrzeń – zachorowalność na COVID-19 wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. Oznacza to, że ryzyko dla starszych osób nie zmniejsza się.