Skip to main content

Więcej niż trasa – wiele zadań blisko siebie

By 23/03/2020Uncategorized
miejsca

W naszym cyklu poświęciliśmy sporo miejsca organizacji długich marszrut. Często miewamy jednak do czynienia z sytuacją z przeciwnego bieguna. Wiele firm realizuje dostawy czy obsługuje klientów skupionych w tym samym centrum handlowym, po dwóch stronach tej samej ulicy, w jednym ogromnym biurowcu. Ten sam adres, ten sam kod pocztowy, odległości w zasięgu krótkiego spaceru – jak w takim przypadku ułożyć optymalną trasę?  Potrzebujesz narzędzia, które zbierze punkty w promieniu kilkudziesięciu czy kilkuset metrów i doda je do całości marszruty.

Przykłady branż, w których codziennością są trasy z wieloma zadaniami blisko siebie:

  • Branża kurierska – duża liczba paczek do rozwiezienia na przykład na jednym dużym osiedlu albo w kilkunastopiętrowym wieżowcu
  • Branża zaopatrzeniowa – na przykład dostawa materiałów biurowych
  • Branża cateringowa i gastronomia – na przykład dowożenie gorących posiłków w porze lunchu czy kanapek
  • Serwis urządzeń – na przykład kserokopiarek, wind, ekspresów do kawy, automatów z napojami

Algorytm GeoTraxxa przewidział również opisany powyżej scenariusz – wiele miejsc i zadań pozostających w bezpośrednim sąsiedztwie można łatwo pogrupować. Zobacz, jakie to proste!

zadania

Aplikacja grupuje klientów i zadania w klastry o założonym promieniu (np. 50 metrów). Dla każdego klastra wyznaczany jest punkt dojazdu (np. pierwsze zadanie z klastra).

GeoTraxx liczy dojazd tylko do pierwszego punktu. Planowany czas obsługi klienta uwzględnia trasę pieszą z punktu dojazdu do miejsca wykonania zadania. Dzięki temu ułożona marszruta jest prosta i pokazuje tylko punkty dojazdu do dużych skupisk klientów.

Co zyskujesz?

  • Lepsze wykorzystanie zasobów – czasu pracowników, samochodów dostawczych itd.
  • Realną marszrutę, odzwierciedlającą faktyczny czas dojazdu i powrotu

Czego unikasz?

  • Uciążliwego procesu planowania
  • Długiego oczekiwania klientów na realizację zadania
zadania 2

Przekonaj się sam

Na co dzień spotykasz się z podobnym problemem? Umów się na dedykowany pokaz GeoTraxx i zobacz, jak rozwiązujemy tę kwestię.